Про Театр


Національний академічний український драматичний театр ім. М. Заньковецької – один з найдавніших театрів в Україні та на пострадянському просторі. Він має дві дати народження. Вперше театр народився у 1847 році у Львові (Лемберг), який належав австро-угорській імперії, відомий у тогочасному світі граф Скарбек відкрив театр, який входив у трійку найкращих театрів Європи ХІХ ст. поряд з Ла Скала та Паризькою Оперою. Другою датою народження слід вважати 1917 р., адже саме у той час було засновано сучасний театр ім. М. Заньковецької у Києві.

За свою історію на сцені театру виступало багато відомих акторів та митців, а саме: Сара Бернар, Лесь Курбас, Александр Загоров, Панас Саксаганський, Ніколо Паганіні, Ференц Ліст тощо.

З 1933 р. театр мандрує  Україною  і отримує приміщення у Запоріжжі, аж до початку Другої світової війни. Протягом 1940-1944 років театр гастролює по лінії фронту, даючи вистави та концерти для солдат, щоб підтримати дух та допомогти зняти психологічну напругу.

З 1944 року театр приїздить до Львова і займає будівлю колишнього театру графа Скарбека. У столиці західної України починається нове життя трупи, яке виводить сучасний театр у ранг провідного театру нашої держави. Неперевершена майстерність творчого складу та велика адміністраторська робота відкривають нові обрії розуміння сучасного театру.

Нове життя театру, його найкращий час, починаються з 1997 року, коли генеральним директором стає Андрій Мацяк, а художнім керівником Федір Стригун. Ці люди не тільки підняли статус театру, але й відкрили нові обрії до розуміння сучасного мистецтва заснованого на класичній базі акторської гри Станіславського. Ще одним досягненням є відкриття факультету Культури і мистецтв у Львівському Національному університеті ім. І. Франка провідним актором нашого театру Богданом Козаком.

Змінюються покоління та люди, але наша робота, завдання залишаються незмінними – це приносити радість глядачам, допомагати їм подивитися на тисячі варіантів людських стосунків та життів і відкрити для себе неймовірний та безмежний світ театру. Ми пишаємося з того, що на сценах нашого театру (малій та великій) грають талановиті та пристрасні актори. Ми пишаємось з того, що наша адміністративна команда працює над розвитком театру орієнтовного на Європу. І нарешті, ми пишаємось, що наш театр – другий за популярністю у нашій країні і є вельми шанований друзями та колегами з Польщі, Румунії,  Канади та США.