Нуркан Ерпулат, Йенс Хілльє

Шалена кров

Нуркан Ерпулат, Йенс Хілльє

Шалена кров


ВИСТАВА НАЦІОНАЛЬНОГО ТЕАТРУ РОСІЙСЬКОЇ ДРАМИ ІМ. ЛЕСІ УКРАЇНКИ (м. Київ). До 100-річчя Національного театру ім. Марії Заньковецької
Тривалість — 2:00
Прем'єра відбулась 12 Жовтня 2017 року

РежисерАлла Рибікова
Асистент режисераНаталія Бурлака
СценографіяОлексій Вакарчук
КостюмиВалентина Плавун
Музичний керівник проектуОлександр Шимко
ЗвукорежисерАлла Муравська


Дійові особи та виконавці

Вчителька Наталія Шевченко 
Латіфа Юлія Смушкова 
Маріам Анастасія Дерюгіна 
Мусса Олександр Крючков 
Бастіан Кирило Данчук, Євгеній Овчаров 
Хакім Володимир Фетісов 
Феріт Євген Храмцов 
Хасан Кирило Ніколаєв 
Піаніст Єгор Горшков 


За мотивами художнього фільму "Останній урок" (Франція)

СТОРІНКА ВИСТАВИ НА САЙТІ НАЦІОНАЛЬНОГО ТЕАТРУ РОСІЙСЬКОЇ ДРАМИ ІМ. ЛЕСІ УКРАЇНКИ  (м. Київ) 


Звичайна школа, можливо, десь у Берліні (або в густонаселеній Рурській області Німеччини), в одному з районів компактного проживання мігрантів і постмігрантів зі Сходу. Звичайний клас. Звичайний урок німецької літератури на тему "Твори Фрідріха Шиллера". Звичне тотальне незнання суті предмету - прикмета часу будь-якої звичайної школи в будь-якій країні, - на тлі поведінкової розбещеності учнів, що межує з непристойністю.

Рутинний хід занять порушує несподівана подія: з сумки одного учня випадає на підлогу зброя. Справжня. Бойова. Вчителька виявляється спритнішою - і зброя потрапляє до її рук, що кардинально змінює хід уроку. Осягнення великих гуманістичних основ європейського мислення відбувається тепер під дулом пістолета. Граючи «Розбійників» Ф. Шиллера, зіпсовані підлітки приміряють на себе ролі лиходіїв і героїв. Повільно, але врешті вони усвідомлюють, що їхній світ - обмежений, агресивний і несправедливий. Однак наприкінці п'єси, коли силою зброї була нав'язана просвіта, один зацькований хлопчисько все ж використовує пістолет, щоб змусити себе любити і поважати. Таким чином, концепція п'єси отримує свій завершений акорд: щоб знайти особисту свободу, необхідно бути відповідальним перед більшістю, але в окремої особистості завжди залишиться бажання знехтувати цієї взаємозалежністю.
Так, шлях до пізнання істин, як завжди, виявляється важким і гірким.

Вистава як експериментальна робота поставлена на Новій сцені Національного академічного театру російської драми ім. Лесі Українки за участю заслуженої артистки театру Наталії ШЕВЧЕНКО і студентів акторського факультету Київського національного університету театру, кіно і телебачення ім. І.Карпенка-Карого (курс професора Михайла Резніковича).

Вистава йде російською мовою.